Girls basketball

Ben Franklin - District 9-4A
Season 19-12-0 District 5-5-0

(Admin) (Submit Score)
Nov 17 52 - 11 2A: Pope John Paul (8-18-0)
Nov 19 55 - 14 2A: Thomas Jefferson (8-19-0) @ Thomas Jefferson
Nov 20 61 - 27 3A: New Orleans Military (9-10-0) @ Thomas Jefferson
Nov 21 52 - 40 4A: Vandebilt Catholic (8-21-0) @ Thomas Jefferson
Nov 23 46 - 36 4A: Riverdale (13-10-0) @ Sacred Heart (NO)
Nov 24 34 - 24 3A: Lusher Charter (2-17-0) @ Sacred Heart (NO)
Nov 25 28 - 32 2A: McGehee (17-4-0) @ Sacred Heart (NO)
Nov 30 35 - 45 4A: St Scholastica (13-12-0)
Dec 04 27 - 37 3A: E D White (26-3-0) @ St Martin's
Dec 04 52 - 07 3A: Sci Academy (10-7-0) @ St Martin's
Dec 05 41 - 24 2A: Country Day (12-13-0) @ St Martin's
Dec 08 34 - 21 3A: De La Salle (12-16-0)
Dec 10 23 - 47 2A: Riverside (14-13-0)
Dec 11 35 - 04 3A: McMain (3-17-0)
Dec 14 43 - 12 3A: Lusher Charter (2-17-0)
Dec 22 49 - 31 2A: Pope John Paul (8-18-0)
Dec 28 51 - 49 2A: Haynes (17-13-0) @ Haynes
Dec 29 49 - 57 5A: Northshore (17-13-0) @ Haynes
Dec 30 30 - 26 5A: St Amant (19-13-0) @ Haynes
Jan 04 21 - 49 4A: Ursuline (27-5-0)
Jan 12 54 - 11 4A: Lake Area New Tech (6-17-0)
Jan 13 39 - 43 4A: Riverdale (13-10-0)
Jan 15 29 - 33 2A: Country Day (12-13-0)
Jan 19 52 - 11 4A: Carver (2-17-0)
Jan 21 35 - 59 4A: Ursuline (27-5-0)
Jan 26 32 - 46 4A: Cabrini (20-12-0)
Jan 28 50 - 25 4A: Lake Area New Tech (6-17-0)
Feb 02 48 - 27 4A: Riverdale (13-10-0)
Feb 04 51 - 31 4A: Carver (2-17-0)
Feb 05 35 - 51 4A: Cabrini (20-12-0)
Feb 18 25 - 83 4A: Bastrop (22-2-0) @ 1st Round


Cabrini - District 9-4A
Season 20-12-0 District 9-1-0

(Admin) (Submit Score)
Nov 17 47 - 45 4A: Salmen (14-15-0)
Nov 19 49 - 45 4A: Warren Easton (23-9-0)
Nov 23 39 - 25 2A: Country Day (12-13-0) @ Dominican
Nov 24 29 - 24 5A: John Curtis (20-13-0) @ Dominican
Nov 25 21 - 31 4A: Karr (23-8-0) @ Dominican
Nov 25 46 - 57 5A: Mt Carmel (28-6-0) @ Dominican
Dec 01 44 - 57 5A: Mt Carmel (28-6-0)
Dec 03 39 - 38 5A: Chalmette (21-8-0) @ Ursuline
Dec 04 47 - 37 5A: New Iberia (17-15-0) @ Ursuline
Dec 05 37 - 47 5A: Mt Carmel (28-6-0) @ Ursuline
Dec 08 49 - 43 4A: Karr (23-8-0)
Dec 28 29 - 41 4A: St Michael (27-9-0) @ West Monroe
Dec 29 34 - 45 3A: Wossman (20-12-0) @ West Monroe
Dec 30 39 - 35 5A: Ruston (12-18-0) @ West Monroe
Jan 05 50 - 21 4A: Lake Area New Tech (6-17-0)
Jan 07 47 - 45 3A: Richwood (16-14-0) @ Riverside
Jan 08 43 - 41 4A: Karr (23-8-0) @ Riverside
Jan 09 34 - 50 5A: Mt Carmel (28-6-0) @ Riverside
Jan 09 58 - 54 5A: Natchitoches Central (26-9-0) @ Riverside
Jan 11 43 - 30 4A: Riverdale (13-10-0)
Jan 14 53 - 08 4A: Carver (2-17-0)
Jan 19 43 - 39 4A: Ursuline (27-5-0)
Jan 21 36 - 14 4A: Lake Area New Tech (6-17-0)
Jan 22 53 - 57 4A: Warren Easton (23-9-0)
Jan 26 46 - 32 4A: Ben Franklin (19-12-0)
Jan 28 48 - 34 4A: Riverdale (13-10-0)
Jan 30 48 - 65 4A: Ellender (18-7-0)
Feb 01 38 - 15 4A: Carver (2-17-0)
Feb 03 57 - 66 4A: Ursuline (27-5-0)
Feb 05 51 - 35 4A: Ben Franklin (19-12-0)
Feb 11 33 - 44 5A: John Curtis (20-13-0)
Feb 18 42 - 44 4A: DeRidder (17-15-0) @ 1st Round


Carver - District 9-4A
Season 2-17-0 District 1-9-0

(Admin) (Submit Score)
Nov 16 17 - 28 3A: Sci Academy (10-7-0)
Nov 17 16 - 20 3A: Clark (6-11-0)
Nov 20 21 - 33 C: Phoenix (5-10-0)
Dec 01 14 - 38 3A: Clark (6-11-0)
Dec 07 15 - 23 3A: McMain (3-17-0)
Dec 09 25 - 30 B: M L King Charter (5-13-0)
Dec 11 32 - 33 3A: Sci Academy (10-7-0)
Jan 05 41 - 58 4A: Riverdale (13-10-0)
Jan 06 25 - 22 B: M L King Charter (5-13-0)
Jan 07 14 - 34 4A: Lake Area New Tech (6-17-0)
Jan 12 07 - 53 4A: Ursuline (27-5-0)
Jan 14 08 - 53 4A: Cabrini (20-12-0)
Jan 19 11 - 52 4A: Ben Franklin (19-12-0)
Jan 21 43 - 53 4A: Riverdale (13-10-0)
Jan 25 19 - 50 4A: Ursuline (27-5-0)
Jan 26 36 - 27 4A: Lake Area New Tech (6-17-0)
Feb 01 15 - 38 4A: Cabrini (20-12-0)
Feb 03 32 - 33 5A: Higgins (5-17-0)
Feb 04 31 - 51 4A: Ben Franklin (19-12-0)


Lake Area New Tech - District 9-4A
Season 6-17-0 District 2-8-0

(Admin) (Submit Score)
Nov 17 26 - 38 B: M L King Charter (5-13-0)
Nov 18 12 - 59 5A: Landry Walker (24-3-0)
Nov 23 23 - 58 4A: McDonogh#35 (10-19-0) @ St Mary's Academy (NO)
Nov 23 19 - 46 2A: St Mary's Academy (NO) (13-14-0) @ St Mary's Academy (NO)
Nov 24 19 - 30 2A: St Mary's Academy (NO) (13-14-0) @ St Mary's Academy (NO)
Dec 02 40 - 30 B: M L King Charter (5-13-0)
Dec 04 48 - 45 5A: West Jefferson (3-20-0) @ West Jefferson
Dec 05 35 - 25 3A: McMain (3-17-0) @ West Jefferson
Dec 05 31 - 71 2A: St Mary's Academy (NO) (13-14-0) @ West Jefferson
Dec 07 48 - 28 4A: Belle Chasse (5-15-0)
Dec 09 17 - 58 5A: Grace King (12-13-0)
Dec 15 18 - 36 2A: St Mary's Academy (NO) (13-14-0)
Dec 17 34 - 36 3A: Sci Academy (10-7-0)
Jan 05 21 - 50 4A: Cabrini (20-12-0)
Jan 07 34 - 14 4A: Carver (2-17-0)
Jan 12 11 - 54 4A: Ben Franklin (19-12-0)
Jan 14 13 - 42 4A: Ursuline (27-5-0)
Jan 20 30 - 50 4A: Riverdale (13-10-0)
Jan 21 14 - 36 4A: Cabrini (20-12-0)
Jan 26 27 - 36 4A: Carver (2-17-0)
Jan 28 25 - 50 4A: Ben Franklin (19-12-0)
Feb 01 F - 02 4A: Ursuline (27-5-0)
Feb 04 28 - 25 4A: Riverdale (13-10-0)


Riverdale - District 9-4A
Season 13-10-0 District 4-5-0

(Admin) (Submit Score)
Nov 19 27 - 68 4A: Ursuline (27-5-0)
Nov 23 36 - 46 4A: Ben Franklin (19-12-0) @ Sacred Heart (NO)
Nov 24 37 - 45 3A: Sacred Heart (NO) (19-7-0) @ Sacred Heart (NO)
Nov 25 43 - 18 2A: Sacred Heart (GC) (1-15-0) @ Sacred Heart (NO)
Dec 01 48 - 28 1A: Crescent City (5-8-0)
Dec 03 31 - 33 4A: St Scholastica (13-12-0) @ De La Salle
Dec 04 45 - 28 2A: Pope John Paul (8-18-0) @ De La Salle
Dec 05 34 - 65 4A: South Terrebonne (8-21-0) @ De La Salle
Dec 08 42 - 22 3A: McMain (3-17-0)
Dec 10 42 - 19 1A: Crescent City (5-8-0)
Dec 14 53 - 23 4A: Belle Chasse (5-15-0)
Dec 15 56 - 26 2A: Thomas Jefferson (8-19-0)
Dec 17 38 - 34 5A: Bonnabel (8-12-0)
Jan 05 58 - 41 4A: Carver (2-17-0)
Jan 06 39 - 38 4A: Academy of Our Lady (6-21-0)
Jan 11 30 - 43 4A: Cabrini (20-12-0)
Jan 13 43 - 39 4A: Ben Franklin (19-12-0)
Jan 20 50 - 30 4A: Lake Area New Tech (6-17-0)
Jan 21 53 - 43 4A: Carver (2-17-0)
Jan 26 45 - 58 4A: Ursuline (27-5-0)
Jan 28 34 - 48 4A: Cabrini (20-12-0)
Feb 02 27 - 48 4A: Ben Franklin (19-12-0)
Feb 04 25 - 28 4A: Lake Area New Tech (6-17-0)


Ursuline - District 9-4A
Season 27-5-0 District 8-1-0

(Admin) (Submit Score)
Nov 19 68 - 27 4A: Riverdale (13-10-0)
Nov 30 33 - 37 5A: Landry Walker (24-3-0)
Dec 01 46 - 40 4A: Salmen (14-15-0)
Dec 03 70 - 12 3A: New Orleans Military (9-10-0) @ Ursuline
Dec 04 65 - 51 4A: Salmen (14-15-0) @ Ursuline
Dec 05 40 - 57 5A: Mt Carmel (28-6-0) @ Ursuline
Dec 05 57 - 36 5A: New Iberia (17-15-0) @ Ursuline
Dec 07 55 - 30 4A: Academy of Our Lady (6-21-0)
Dec 09 54 - 51 4A: Warren Easton (23-9-0)
Dec 17 46 - 39 5A: Thibodaux (16-11-0) @ Riverside
Dec 18 45 - 35 2A: Riverside (14-13-0) @ Riverside
Dec 19 59 - 37 4A: Assumption (11-16-0) @ Riverside
Jan 04 49 - 21 4A: Ben Franklin (19-12-0)
Jan 05 58 - 46 5A: Dominican (15-15-0)
Jan 07 69 - 33 5A: Terrebonne (10-17-0) @ Riverside
Jan 08 53 - 30 5A: Chapelle (15-16-0) @ Riverside
Jan 09 45 - 53 5A: Covington (22-8-0) @ Riverside
Jan 09 49 - 32 5A: Dominican (15-15-0) @ Riverside
Jan 12 53 - 07 4A: Carver (2-17-0)
Jan 14 42 - 13 4A: Lake Area New Tech (6-17-0)
Jan 19 39 - 43 4A: Cabrini (20-12-0)
Jan 21 59 - 35 4A: Ben Franklin (19-12-0)
Jan 25 50 - 19 4A: Carver (2-17-0)
Jan 26 58 - 45 4A: Riverdale (13-10-0)
Feb 01 02 - F 4A: Lake Area New Tech (6-17-0)
Feb 03 66 - 57 4A: Cabrini (20-12-0)
Feb 11 42 - 53 5A: Mt Carmel (28-6-0)
Feb 18 67 - 56 4A: Plaquemine (14-15-0) @ 1st Round
Feb 22 66 - 48 4A: Ellender (18-7-0) @ 2nd Round
Feb 25 59 - 55 4A: St Thomas More (21-4-0) @ Quarterfinals
Mar 03 58 - 50 4A: Karr (23-8-0) @ Semifinals
Mar 05 61 - 48 4A: Rayne (31-3-0) @ Finals


Go to District 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

(c) kenramsey.com